Wybór sprzętu jest uwarunkowany tym, jakie lody zamierzamy serwować w gościom. W zależności od naszego planu przyda się maszyna do lodów włoskich lub maszyna do lodów amerykańskich. Jeśli nie zamierzamy stawiać na konkretny rodzaj smakołyków, możemy sięgać po bardziej uniwersalne rozwiązania.

Trudno wyobrazić sobie upalne lato bez orzeźwiającego, a zarazem przyjemnie słodkiego smaku lodowych deserów. Prawdziwe cuda w wafelku lub w kubeczku stworzymy przy użyciu odpowiedniego sprzętu:
  • Maszyna do lodów tradycyjnych
Lody gałkowe stwarzają w zasadzie nieskończone możliwości w zakresie wymyślania i łączenia smaków. Wykorzystując maszynę do lodów tradycyjnych, możemy wytwarzać prawdziwe arcydzieła: sorbety i lody na bazie śmietany lub jogurtu. Autorskie przepisy i wyroby na bazie naturalnych składników z pewnością zapewnią nam bazę wiernych, zachwyconych klientów.  

  • Maszyna do lodów amerykańskich
Kontrastowe połączenie kremowej śmietanki i wyrazistej czekolady, które tworzą koncentryczną wieżę, kojarzy się z iście amerykańskim rozmachem. Lody amerykańskie to doskonały wybór dla łasuchów, którzy łakną nie tylko słodyczy, ale i przyjemnej ochłody.  

  • Maszyna do lodów włoskich
Włosi słyną z doskonałego smaku; chodzi o prekursorskie podejście do sztuki, mody i kulinariów. Lody włoskie są kremowe i delikatne, a zarazem wyraziste i niepowtarzalne, oddając w ten sposób charakter nacji od wieków zamieszkującej słoneczną Italię. Najczęściej spotyka się je w śmietankowym wydaniu.

  • Maszyna do lodów frozen yogurt
Charakterystyczny, kwaskowaty smak jogurtu idealnie orzeźwia w porze upałów. Lody jogurtowe nie tylko świetnie smakują, ale mogą również przepięknie się prezentują. Podawane w kubeczkach, z dodatkiem owoców i posypek, stanowią ucztę dla oczu.

  • Maszyna do lodów tajskich
Proces wytwarzania lodów tajskich może stanowić element przyciągający gości. Osoby przygotowujące ten przysmak rozsmarowują płynną masę na płycie chłodzącej, a gdy osiągnie ona odpowiedni poziom zmrożenia, pewnymi i precyzyjnymi ruchami formują charakterystyczne „rolki”, które następnie umieszczają w kubeczkach, wraz z dodatkami.

  • Urządzenia uniwersalne
Jeśli w naszym lokalu lody stanowią dodatkową opcję w menu, możemy zakupić prostą i uniwersalną maszynę, która pozwoli nam przygotowywać zarówno sorbety, jak i lody jogurtowe oraz wiele innych rodzajów letniego przysmaku. Warto posiadać taki sprzęt, jeśli zależy nam na tym, by nasza kawiarnia lub restauracja częstowała gości samodzielnie wytwarzanymi frykasami – przygotowanymi wyłącznie ze świeżych, naturalnych i zdrowych składników.