• Kategorie
  • Parametry
  • Pakowarki próżniowe i worki

Pakowarka próżniowa - pomocnik w pracy

Wszędzie tam, gdzie liczy się świeżość produktów, wygoda oraz minimalizowanie kosztów, niezastąpiona okazuje się pakowarka próżniowa. To uniwersalne urządzenie znajduje swoje zastosowanie w restauracjach, sklepach, zakładach przemysłowych, a także w domu. 

Pakowarka próżniowa komorowa czy listwowa

W zależności od przeznaczenia, mamy do wyborupakowarki próżniowe komorowe, dedykowane do podmiotów profesjonalnych oraz pakowarki próżniowe listwowe, które mogą być używane zarówno przez profesjonalistów, jak i użytkowników prywatnych.

Podstawowe różnice między pakowarkami próżniowymi

Pakowarki próżniowe komorowe to wydajne urządzenia, które pozwalają na szybkie pakowanie dużych ilości produktów. Szczególnie przydatne okazują się w miejscach, gdzie występuje powtarzalność produktów lub pakuje się żywność lub przedmioty o stałych, zbliżonych do siebie gabarytach. Ograniczeniem tego typu urządzeń jest wielkość komory, ponieważ jeśli obiekt, który chcemy zapakować nie zmieści się do wnętrza urządzenia, nie mamy możliwości dokończenia procesu. 
Pakowarki listwowe są z kolei urządzeniami o mniejszej wydajności, ale nie występuje w nich ograniczenie w postaci wielkości komory. To co uda nam się zmieścić do worka lub rolki, uda się szczelnie zapakować.

Dlaczego w pakowarkach listwowych nie można używać worków gładkich

To dość często zadawane pytanie. O ile w pakowarkach próżniowych komorowych można używać zarówno worków gładkich i jak worków moletowanych (perforowanych), tak w przypadku pakowarek listwowych można używać wyłącznie woreczków nacinanych. Wynika to z konstrukcji urządzenia, które nie radzi sobie z odsysaniem powietrza z worka bez nacięcia.

Czy pakowarka może być używana do pakowania produktów mokrych

Większość urządzeń pozwala na pakowanie mokrych produktów, jednak należy zwracać uwagę, by pompa nie zassała płynu (niektóre urządzenia posiadają system umożliwiający odprowadzanie zassanej cieczy). Należy także pilnować, aby punkt styku z listwą zgrzewającą był suchy, dzięki czemu miejsce zgrzewu będzie szczelne.

Jaka pakowarka do produktów technicznych

Do pakowania produktów technicznych takich jak części samochodowe, elektronika itp. zalecamy stosowanie pakowarek listwowych, które pozwalają zapakować przedmioty o nietypowych kształtach.

Szeroki wybór profesjonalnych pakowarek listwowych znajdą Państwo w sklepie internetowym GastroProfit.pl. Nasi doradcy pomogą dopasować odpowiednie urządzenie do Państwa potrzeb.