Planujesz serwować w swoim lokalu lub na stoisku w plenerze pyszne lody w gałkach? Nie wiesz, jaki sprzęt do porcjowania lodów wybrać? Poznaj najlepsze na rynku gałkownice i zachwyć gości idealnie okrągłymi, lodowymi kulkami podawanymi w wafelku, pucharku lub w mrożonej kawie! Podpowiemy również na co zwrócić uwagę podczas zakupu odpowiedniego nabieraka do lodów.

1. Podczas wyboru najlepszej gałkownicy do lodów należy zwrócić uwagę na wielkość nakładanych porcji. Nabieraki posiadają różne oznaczenia, np. 1/16. Oznacza to, że z jednego litra lodów nabierzesz 16 porcji deseru. Porcjoner o 59 mm średnicy marki Stockel pozwoli szybko oraz wygodnie nałożyć idealnie okrągłe i duże gałki lodów. Sporej wielkości deser przyciągnie do Twojego stoiska bądź lokalu wielu łasuchów!

2. Gałkownica firmy Stockel z małą główką (49 mm średnicy) świetnie sprawdzi się do nakładania mniejszych porcji lodów (ok. 30 porcji z jednego litra lodów). Możesz zaserwować w lokalu zimny, wielosmakowy i kolorowy deser w pucharku. Całość udekoruj listkiem mięty, chrupiącym wafelkiem oraz owocami. Będzie to wyśmienita uczta nie tylko dla podniebienia, ale również dla oczu Twoich gości.

3. Istotne jest, by nabierak do lodów wygodnie leżał w dłoni i umożliwiał nakładanie porcji bez krępowania ruchów. Gałkownica produkcji Stockel posiada nylonowy uchwyt, wzmocniony włóknem szklanym. Dzięki temu sprzęt jest odporny na upadki z dużych wysokości oraz nie sprawia problemów w trakcie użytkowania. Pozwoli to na sprawne i szybkie nakładanie lodowych gałek przez Twoich pracowników.

4. Warto zwrócić uwagę na brzeg gałkownicy. Powinien być gładki i dość ostry, by łatwo wbić się w zamrożoną masę lodów i uformować idealne, okrągłe gałki. Porcjoner o grubych ściankach sprawi problem podczas użytkowania. Trudno będzie się wbijać w lody i nabierać ładne porcje deseru. Polecamy profesjonalną gałkownicę z linii Profi Line, dzięki której formowanie lodowych kul stanie się wyjątkowo łatwe!

Gałkownica do lodów 1/30 | śr. 50 mm | PROFI LINE[/caption]

5. Zaletą gałkownic jest ich łatwe czyszczenie oraz możliwość mycia w zmywarkach. Przykładowo nabierak do lodów firmy Hendi, wykonany w całości ze stali nierdzewnej, może być wykorzystywany zarówno w gastronomii, jak i do celów domowych. Jest solidny oraz odporny na uszkodzenia.

6. Porcjoner wykonany ze stali nierdzewnej posiada atesty bezpieczeństwa i może być wykorzystywany do kontaktu z żywnością. Dotyczy to wszystkich dostępnych w ofercie naszego sklepu gałkownic do lodów. Nabierak pozwoli Ci m.in. na serwowanie w lokalu mrożonej kawy ze śmietankową lub czekoladową gałką lodów albo udekorowanie szarlotki porcją mrożonego deseru o smaku waniliowym.

7. Porcjonery do lodów można wykorzystać do nakładania ryżu, puree, ziemniaków lub innych warzyw. Sprawdzą się również podczas pieczenia, m.in. do nakładania kulek ciasta na blachę. Pozwoli to upiec wyjątkowe, okrągłe ciasteczka, którymi możesz poczęstować swoich gości.